Dell XPS 17 9720. Sprawdzony laptop z procesorem i7
Dell, jest przedsiębiorstwem założonym przez Michaela Della, który urodził się w Houston w 1956 roku. Zajmując się biznesem, wpadł na pomysł utworzenia przedsiębiorstwa, które mogłoby opracowywać, naprawiać oraz sprzedawać komputery stacjonarne. Na przestrzeni lat, utworzona przez Della korporacja, zaczęła się także zajmować urządzeniami pokrewnymi takimi jak serwery, laptopy czy komputery Dell XPS 17 9720.
CZYM SIĘ WYRÓŻNIAJĄ LAPTOPY FIRMY DELL
Specyfika urządzeń działających w oparciu o technologię oraz standard XPS, to tak zwana linia Dell eXtreme Performance System. Linia ta, pomimo przebiegu wielu lat od dnia swojego powstania, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością i dobrą opinią, wśród swoich użytkowników. Dzieje się tak, ze względu na niezawodności standardu XPS oraz fakt, że laptopy Dell XPS, rzadko się psują lub ulegają innego typu, poważniejszym awariom technicznym. Dell XPS 17 9720 to produkt bezkonkurencyjny. Jaki możemy zaliczyć, do tak zwanej wyższej półki, powszechnie wykorzystywanych do pracy laptopów z procesorem Intel Core i7. Niezawodność tych urządzeń, wynika przede wszystkim z mającej miejsce w 1993 roku rywalizacji, firmy Dell z wysoce zaangażowaną w technologię high-end, amerykańską marką, o nazwie Gateway.
ŚREDNIA PÓŁKA JEST BEZPIECZNA I NIEZAWODNA
Miało to miejsce jeszcze w 1993 roku, kiedy to Michael Dell, doszedł do wniosku, że pomimo niskiego budżetu, firma Dell będzie w stanie podjąć się wyzwań, jakich oczekiwać może od niej rynkowa konkurencja informatyczna. Tak też się stało. W ten właśnie sposób, narodził się pomysł zamknięty w kluczu oraz opracowanym standardzie Dell, pod nazwą XPS. Dzięki temu, dziś możemy korzystać z wysokiej lub bardziej średniej, klasy komputerów mobilnych, w postaci jednostki Dell XPS 17 9720. Pamięć tego komputera, to 64 GB. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że każdy użytkownik urządzeń tego rodzaju, jest dziś zobligowany do przesyłu, udostępniania miejsca na dysku lub tak zwanej wymiany serwerowej, która przyjmuje najczęściej postać chmury dysku.